دریافت دانلود تحقیق درباره سنگ با کد 23187

دانلود,تحقیق,درباره سنگ,سنگ یا خاک

دانلود تحقیق درباره سنگ

این محصول درقالب ورد(WORD) و قابل ویرایش در 44 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فهرست

مقدمه

۱ سنگ یا خاک

۲ منشا شكل گیری سنگ‌ها و خرده سنگ‌ها

2 عوامل کوه زایی

۲.۲ عوامل هوا زدگي یا کوه سایی

2.2 هوا زدگي شیمیایی

۲.۲.۲ هوا زدگي فيزيكي

۳ ساختمان شیمیایی سنگ‌ها

3,1 کانی ها

۴ طبقه بندی شیمیایی سنگ ها

۵ طبقه بندی سنگ‌ها از نظر نحوه تشکیل

5 سنگ‌های رسوبی

5 سنگ‌های آذرین

5 سنگ‌های دگرگون شده

6خواص فيزيكي سنگ‌ها:

7 استفاده

8 سنگهای ساختمان سازی

9 مشخصات کلی انتخاب سنگ برای مصارف ساختمانی

10ويژگي‌ بعضي از سنگ‌هاي خاص مورد استفاده در صنعت ساختمان

11 سنگ هایی که در ساخت یا نمای بنا های معروف استفاده شده اند:

۱2 فساد در سنگ

۱2. ۱ اثر نمک‌های محلول

۱2.۲ آلودگی محیط

۱2.۳ اثر یخبندان

۱2.۴ پوسیدگی فلزات

۱2.۵ آتش

۱3 منابع

مقدمه

شناختن جنس و خاصيت سنگ را سنگ شناسي گويند. سنگها يکي از قابل مطالعه ترين عناصر طبيعي مي باشند که تقريباً براي غالب رشته هاي علوم مورد استفاده قرار مي گيرند. حتي گاهي نياز به مطالعه وسيع و طولاني در شناخت سنگ و ساير مشخصات آن مي باشد.

سنگ (به انگلیسی: Stone) به موادی از پوسته زمین اطلاق می‌شود که از يک کاني يا مجموعه اي از چند کاني تشكيل شده باشد. کاني عبارت از ماده طبيعي آلي يا معدني است که ترکيب شيميايي آن بين حدود اختياري معيني تغيير ميكند. معمولاً کاني ها و سنگ ها مواد جامدي هستند. تجمع کاني ها در سنگ اتفاقي نيست که تابع شرايط و محيط تشكيل سنگ و مواد اوليه موجود است. ماگما ماده طبيعي سيال و داغي است که ماده سازنده سنگ ها به شمار مي آيد و در سيارات، اقمار طبيعي يا ديگر اجرام سماوي با خصوصيات کلي مشابه توليد مي شود. هنگامي که ماگما بيرون ريخته مي شود علاوه بر توليد گدازه يا نهشته هاي خرد شده، مقدار زيادي مواد فرّار نيز آزاد مي گردد که در اتمسفر يا هيدروسفر زمين يا در فضاي کوچک و بدون هواي سيارات محبوس مي شود. مشخصات سنگ ها را رويدادهاي گذشته بر زمين، ترکيب شيميايي و کانيايي آن تعيين مي کند که نهادينه ترين بازتاب اين سرگذشت به کاني ارتباط پيدا مي کند و در چگونگي پيوند کاني ها با يكديگر يعني بافت، چهره مي¬نمايد. کاني به مفهوم سازش و کنار آمده ماده با شرايط طبيعي روي داده بر آن، بازگوکننده سرگذشت زمين و پيدايش و تغييرات سنگ ها است؛ پس سنگ شناسي از ديدگاهي به مفهوم تلاش در راه شناخت و بازگويي اين سرگذشت است، به گفته ديگر بازگويي بخشي از سرگذشت زمين است.

دانلود فایل