دریافت پاورپوینت بخش سوم (فصل سوم) کتاب اخلاق اسلامی (روش های تربیت اخلاقی در اسلام «3») نوشته احمد دیلمی با کد 31400

خلاصه کتاب اخلاق اسلامی, احمد دیلمی , مسعود آذربایجانی,پاورپوینت کتاب اخلاق اسلامی,ppt کتاب اخلاق اسلامی,پاورپوینت اخلاق اسلامی,,,پاورپوینت اخلاق اسلامی دیلمی,پاورپوینت اخلاق اسلامی آذربایجانی,, تربیت اخلاقی در اسلام,بخش سوم

پاورپوینت بخش سوم (فصل سوم) کتاب اخلاق اسلامی (روش های تربیت اخلاقی در اسلام «3») نوشته احمد دیلمی

پاورپوینت بخش سوم (فصل سوم) کتاب اخلاق اسلامی (روش های تربیت اخلاقی در اسلام «3») نوشته احمد دیلمی و مسعود آذربایجانی در قالب pptx و در حجم 45 اسلاید:  

بخشی از متن: 
 نظارت بر خود
 این روش کاملا به صورت «خود تربیتی» انجام می شود.
 مقصود از نظارت بر خود این است که فرد با هوشیاری و مراقبت کامل نسبت به ارزش های اخلاقی پذیرفته شده بکوشد رفتارهای (جوارحی یا جوانحی) منافی با فضایل اخلاقی به حریم او راه نیابند و باعث سستی و زوال ملكات اخلاقی او نگردند. 
در مبانی روانشناختی روش نظارت بر خود، دو مرحله قابل تفکیک است
مرحله اول 
در مورد به کار بستن این روش است که متربی باید از جهت انگیزش، زمینه های لازم را داشته باشد.
 این مرحله باید به کمک روش های قبل – خصوصأ روش دعوت به ارزش ها و پرورش نیروی عقلانی – عملی گردد؛ یعنی فرد به این بینش برسد که این ارزش ها و غایات اخلاقی باید در وجود او پایدار بماند و یا رذایل اخلاقی از او محو شوند.
 مرحله دوم
 تبيين چگونگی تأثیرگذاری این روش است.
 واردات و صادرات سازمان روانی به صورت تدریجی شاکله وجودی ما را بنا می کند، و به زبان روان شناسی، درون سازی و برون سازی ما را به یک تعادل جویی سوق می دهد. 
بنابراین نظارت بر نوع و چگونگی واردات و صادرات – که شامل نیات و انگیزه های ما نیز می شود .می تواند در جهت دهی شاکله ای که محصول آنها است، مؤثر بلکه تعیین کننده باشد.

دانلود فایل