دریافت پاورپوینت فصل اول کتاب علم النفس، روانشناسی از دیدگاه دانشمندان مسلمان (کندی) با کد 31414

کتاب روانشناسی از دیدگاه دانشمندان مسلمان ,محمد عثمان نجاتی ,روانشناسی از دیدگاه دانشمندان مسلمان ,پاورپوینت علم النفس,ppt علم النفس,pdf علم النفس,خلاصه کتاب روانشناسی از دیدگاه دانشمندان مسلمان ,روان شناسی از دیدگاه دانشمندان مسلمان,فصل اول
,,,

پاورپوینت فصل اول کتاب علم النفس، روانشناسی از دیدگاه دانشمندان مسلمان (کندی)

پاورپوینت فصل اول کتاب علم النفس، روانشناسی از دیدگاه دانشمندان مسلمان (کندی) نوشته عثمان نجاتی ترجمه سعید بهشتی در قالب pptx و در حجم 31 اسلاید: 


بخشی از متن: 
ابویوسف یعقوب بن اسحاق کندی منسوب به قبیله کنده از سرزمین های یمن است.
زمان تولدش دقیقاً معلوم نیست , اما نظر غالب این است که حدوداً سال ۱۸۵ هجری قمری متولد شده است پدرش اسحاق بن صباح در زمان مهدی و رشید امیر کوفه بود .کندی دوران کودکی خود را در کوفه سپری کرد و علوم را در آنجا فرا گرفت آن گاه به بغداد رفت و ادبیات وعلوم‌ فلسفی را در آنجا  آموخت و کتاب ها و رساله های بسیاری در این علوم تالیف نمود . از یاری کنندگان نهضت ترجمه کتب یونانی به زبان عربی بود.
وی نخستین عرب مسلمان است که علوم فلسفی را به خوبی می دانست به همین دلیل او را فیلسوف عرب می‌نامیدند.کندی به معتزله علاقه مند بود و به قصر خلافت دلبستگی خاصی داشت و در عصر مامون به عنوان پزشک و ستاره شناس خلیفه خدمت میکرد. اما در عصر متوکل که خلافت به مذهب اهل سنت گرایش یافت موقعیت خود را در قصر از دست داد و بقیه عمرش را در گوشه انزوا بسر برد و در اواخر سال ۲۵۲ هجری قمری از دنیا رفت.

دانلود فایل