دریافت پاورپوینت فصل دهم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (روسپیگری و انحرافات جنسی) نوشته هدایت الله ستوده با کد 31396

کتاب آسیب شناسی اجتماعی, هدایت الله ستوده,کتاب آسیب شناسی اجتماعی pdf,خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی,پاورپوینت کتاب آسیب شناسی اجتماعی,ppt کتاب آسیب شناسی اجتماعی,جامعه شناسی انحرافات,روسپیگری و انحرافات جنسی,فصل دهم,روسپیگری , انحرافات جنسی

پاورپوینت فصل دهم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (روسپیگری و انحرافات جنسی) نوشته هدایت الله ستوده

پاورپوینت فصل دهم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (روسپیگری و انحرافات جنسی) نوشته هدایت الله ستوده در قالب pptx و در حجم 34 اسلاید: 

بخشی از متن:
روسپیگری در گذر زمان 
در جامعه های باستانی، قدیمی ترین نوع روسپیگری شیوه ای بود که ارتباط نزدیک با مواضع اعتقادی داشت. مثلا مردم مصر و بابل بر این باور بودند که رابطه ی جنسی با یک  کشیش موجب نزدیک شدن به خدا می شود.
هردوت می نویسد ‘ زنان شهر بابل باید یک به معبد زهره رفته مجانا و بالاعوض خود را تسلیم مرد بیگانه نمایند و اگر کسی پولی می داد  باید آن وجه را به خزانه دار معبد بسپارند که به مصارف خیریه برساند.
دریونان باستان روسپیانی بودند که بدانها دوستان خوب ‘گفته می شد؛ روسپیانی از طبقه بالای جامعه بودند و در مناطق مسکونی لوکس و مجلل متعلق به خود زندگی می کردند.
 دموستن می نویسد که در جامعه ی یونان از فواحش تمتع می بریم، با کنیزکان و زنان غير مشروع خود در اوقات روز سلامت جسم خویش را تأمین می کنیم، و زنانمان فرزندان مشروع برای ما می آورند و وفادارانه خانه هایمان را حفظ و حراست می کنند.
در هندوستان روسپیگری به طورکلی محدود به معابد بود. در هر معبد، گروهی از ‘زنان مقدس وجود داشتند که کارشان در وهله اول رقصیدن و آواز خواندن در برابر بتها، و شاید هم سرگرم کردن برهمنان بود. در معبد ‘راجه راجه’ هندوستان، رسمی وجود داشت که به مرور ایام، جنبه تقدس پیدا کرد و آن رسمی بود که گاه و بیگاه، زنان متشخص، یکی از دختران خود را که بدانها ‘دیوه داسی می گفتند، وقف پیشه روسپیگری معابد می کردند.

دانلود فایل