دریافت پاورپوینت فصل سوم کتاب تکنیک های شناخت درمانی (ارزشیابی مفروضه ها و قواعد) رابرت لیهی با کد 28895

پاورپوینت,فصل سوم,تکنیک های شناخت درمانی,ارزشیابی مفروضه ها و قواعد,رابرت لیهی,ppt تکنیک های شناخت درمانی,خلاصه شناخت درمانی,پاورپوینت کتاب تکنیک ها,شناخت درمانی,پاورپوینت فصل 3,حسن حمیدپور,زهرا اندوز,ppt شناخت درمانی

پاورپوینت فصل سوم کتاب تکنیک های شناخت درمانی (ارزشیابی مفروضه ها و قواعد) رابرت لیهی

پاورپوینت فصل سوم کتاب تکنیک های شناخت درمانی (ارزشیابی مفروضه ها و قواعد) راهنمای کاربردی برای متخصصان بالینی نوشته رابرت لیهی ترجمه حسن حمیدپور، زهرا اندوز در قالب pptx  و در حجم 39 اسلاید:


بخشی از متن:
وقتی که اوضاع و احوال زندگی بروفق مراد است، این مفروضه های زیربنایی، مشکل چندانی ایجاد نمی کنند. به عنوان مثال، مردی معتقد بود که وقتی با همسرش، رابطه خوبی دارد،آدم دوست داشتنی و دلپذیری است. بااین حال تهدید یا پایان رابطه برای همین فرد ممکن است عامل آشکار ساز یک دوره افسردگی باشد. چنین حالتی به فعال شدن مفروضه زیربنایی و طرح واره های فردی منفی می انجامد.
درمانگر می تواند برای بررسی چنین مفروضه های به کاوش پیرامون دوره های افسردگی یا تعارض های قبلی بیمار بپردازد ( مثل : اگر موافق باشید به بررسی موقعیت های بپردازیم که احساس واقعا بدی داشتید. چه چیزی باعث می شد این حالت خلقی را تجربه کنید؟ ) راهکار دیگر این است که درمانگر می تواند از بیمار بخواهد تصور کند وقتی که ناراحت می شود چه اتفاقی می افتد ( بعنوان مثال بیمار ممکن است این چنین پاسخ دهد: اگر در امتحان نمره خوبی نگیرم آبروریزی می شود).

دانلود فایل