دریافت پاورپوینت فصل چهارم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (آسیب شناسی تغییر و نظام کسیختگی اجتماعی) با کد 31391

کتاب آسیب شناسی اجتماعی, هدایت الله ستوده,کتاب آسیب شناسی اجتماعی pdf,خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی,پاورپوینت کتاب آسیب شناسی اجتماعی,ppt کتاب آسیب شناسی اجتماعی,جامعه شناسی انحرافات

پاورپوینت فصل چهارم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (آسیب شناسی تغییر و نظام کسیختگی اجتماعی)

پاورپوینت فصل چهارم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (آسیب شناسی تغییر و نظام کسیختگی اجتماعی) نوشته هدایت الله ستوده در قالب pptx و در حجم 33 اسلاید: 

بخشی از متن:
آسیب شناسی تغییر و نظام کسیختگی اجتماعی 
تغيير جنبه جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی است. عناصر فرهنگی در هر جامعه ای آن چنان به هم پیوند خورده اند که هر تغییر در عنصری، موجبات تغییر در عنصرهای دیگر می گردد. هر جامعه را می توان به صورت صحنه رویارویی و تأثیرات متقابل دو نیرو فرض کرد: نیرویی که مردم را به طرف تغییر می کشاند، و دیگر نیروی که آنان را به حفظ اوضاع موجود وامی دارد. 
در هر نظام اجتماعی، اجزای گوناگون آنچنان به یکدیگر پیوسته اند که هر گونه تغییری در یکی از آنها مستلزم تغییراتی فراوان در بسیاری از اجزای دیگر خواهد بود. بنابراین افراد جامعه دگرگونی را به خصوص اگر از پیامدها و هزینه های آنها آگاه باشند، به طور سراسری نمی پذیرند. 
جامعه شناسان غالبا در تحلیل های خود تغییر اجتماعی و تغییر فرهنگ گونه ای مترادف به کار می برند؛ اما در واقع، این دو دارای تفاوتهای مفهومی باهم هستند تغییر اجتماعی با دگرگونی در فرایندهای اجتماعی یاساختار جامعه همراه است درحالیکه تغییر فرهنگی مفهوم وسیعتری را دربر می گیرد و شامل دگرگونی در کلیه شوؤن فرهنگ چون: باورها، ارزشها، هنجارها، دانش، تکنولوژی ،زبان و … می گردد .

دانلود فایل