دریافت پاورپوینت قصرالحمرا (دژسرخ رنگ) با کد 26528

دانلود پاورپوینت قصرالحمرا (دژسرخ رنگ) ,پاورپوینت قصرالحمرا (دژسرخ رنگ) ,دانلود پاورپوینت معماری,تحلیل و بررسی قصرالحمرا (دژسرخ رنگ),قصرالحمرا ,دژسرخ رنگ,پروژه آشنایی با قصرالحمرا (دژسرخ رنگ),بارگاه,شبستان,پاورپوینت قصرالحمرا

پاورپوینت قصرالحمرا (دژسرخ رنگ)

توضیحات:

فایل پاورپوینت معرفی و آشنایی با قصرالحمرا (دژسرخ رنگ) ،در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

الحمرا کاخی است مشرف بر شهر )گِرانادا (غرناطه) در اسپانیا، که به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر شمال آفریقا (عرب) و شاید یکی از مشهورترین بناهای اسلامی جهان بشمار می‌آید. این بنا شامل چندین قسمت مجزا است که در دوره‌های مختلف ساخته شده‌اند. نام کاخ که به معنای سرخگون است، بنا به نظر بسیاری، از رنگ غالب بر بنا گرفته شده‌است.
ساختمان این کاخ در دوران بازپس گیری حکومت از مسلمین توسط پادشاهان مسیحی آغاز شد. در حالی که مسیحیان عامی در حال پیشروی بودند، اسپانیا تحت حکومت مسلمین، به بالاترین درجه فرهنگ خود تا آنزمان رسیده بود. ساختار ظریف الحمرا، جزئیات نفس گیر، تجلیل از زندگی، ترکیب طبیعت با طراحی انسان، همه بر این حقیقت صحه می‌گذارد که بازگشت مسیحیان به اسپانیا، در طی سده‌های بعد چه فاجعه‌ای به بار آورد.
ساختمان مدور، مربوط به سده ۱۶ و قصر کارلوس پنجم است، در منتهی الیه سمت چپ آن برج کمارس (Torre de Comares) که بخشی از شبستان یا Serallo است. تالار پذیرش سفرا یا Salón de Embajadores نیز در همین بخش قرار دارد. در حد فاصل اینها محوطه و آبنمای شیران (Lions’ Court) و بارگاه یا Mexuar قرار دارد. در قسمت پشت آن هم قلعه یا Alcazaba قرار گرفته‌است.

فهرست مطالب :
سایت پلان
معرفی
پیشینه
بخش‌ها
بارگاه
شبستان
محوطه و آبنمای شیران
حرم سرا
دژ سرخ رنگ رو به زوال
آب مهار شده
قلمرو توهم
مرگ در باغ ميوه
مخفيگاه ها
منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 54 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

دانلود فایل