دریافت پاورپوینت فصل دوم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (کژرفتاری و جرم) نوشته هدایت الله ستوده با کد 31382

کتاب آسیب شناسی اجتماعی, هدایت الله ستوده,کتاب آسیب شناسی اجتماعی pdf,خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی,پاورپوینت کتاب آسیب شناسی اجتماعی,ppt کتاب آسیب شناسی اجتماعی,جامعه شناسی انحرافات,کژرفتاری و جرم ,فصل دوم

پاورپوینت فصل دوم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (کژرفتاری و جرم) نوشته هدایت الله ستوده

پاورپوینت فصل دوم کتاب آسیب شناسی اجتماعی (کژرفتاری و جرم) نوشته هدایت الله ستوده در قالب pptx و در حجم 30 اسلاید: 

بخشی از متن:
کژرفتاری و جرم 
کژرفتاری یا انحراف به هرگونه رفتاری گفته می شود که هنجارهای فرهنگی را نقض کند. هنجارها راهنمای همه فعالیتهای انسان در جامعه هستند و تعیین می کنند که فرد در شرایط گوناگون چه رفتاری باید یا نباید داشته باشد.
 از این رو، مفهوم انحراف اجتماعی طیف وسیعی را دربر می گیرد. به شاخه ای از انحراف اجتماعی، جرم می گویند، جرم یک عمل عمدی و ارادی بر علیه قانون است که غیرقابل حمایت و بخشودن بوده و مجرم باید به وسیله دولت دستگیر و مجازات شود.
در قانون جزا، جرم را برحسب شدت و ضعف مجازات به جنایت، جنحه، و خلاف تقسیم می کنند. جامعه شناسان، انحراف یا جرم را یک پدیده اجتماعی برآمده از علل و عوامل اجتماعی می دانند که زمینه های اجتماعی وقوع آنها، مسایل و مشکلات اقتصادی همانند: فقر، تورم، گرانی، بیکاری، اعتیاد، فشارهای زندگی و… می باشد. 
که هر کدام از این مؤلفه ها می تواند فرد را به یک ‘بزهکار’ تبدیل کند. شاخه فرعی جرم ‘ بزهکاری جوانان است که به نقض معیارهای قانونی توسط جوانان تعریف می شود. از آنجا که، بزهکار امروز، مجرم فرداست، مطالعه کژرفتاری و جرم و کشف علل و عوامل موثر بر این نوع کژرفتاریها یکی از وظایف اصلی جامعه شناسی است.

دانلود فایل